Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 10.04.2020, 15:41

Великописарівська районна станція юних натуралістів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Опис власного досвіду Коноз В.С.

Опис досвіду роботи керівника гуртків

(«Українська народна вишивка», «Природа і фантазія», «Юні друзі природи») Великописарівської районної станції юних натуралістів

Коноз Валентини Станіславівни

 

У природі немає дитини безталанної, ні на що нездатної.

Кожному можна дати щастя творення, кожного треба вивести

в люди і дати йому творчій простір. Наше основне завдання не зламати,

а підняти, підтримати , не знеособити духовні сили дитини, а утворити почуття її гідності і виховати її справжніми творцем і патріотом.

Василь Сухомлинський

 

Два людських винаходи можна вважати найтяжчими: мистецтво керування і мистецтво виховання.

Виховання – проблема вічна. Відколи існує людство, відтоді й дбає про потомство й продовження роду. Від батьків передається генетичний код, рідна мова, матеріальна й духовна культура, що забезпечує прогрес суспільства, наступність і спадковість покоління.

Динамізм повсякденного життя вносить корективи в підготовку до нього. На кожному історичному етапі вихователям доводиться розв’язувати також проблеми, що мають пряме відношення до сьогодення.

Сьогодні Українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, своєї долі, подальшого світового порядку на планеті.

Ставлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України в світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрямки виховної роботи з молоддю.

Головною метою національного виховання на сучасному етапі є передача молодому поколінню соціального досвіду, багатств духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду і націй основі формування особистністних рис громадянина України, які влючають у себе національну самосвідомість, розвинену духовність, морально, художньо – естетичну, правову, трудову, екологічну культуру, розвиток індивідуальних здібностей і таланту.

Національне виховання – важлива складова діяльності сучасного позашкільного новітнього виховного простору. Туму проблемою над якою я працюю, як  керівник гуртка, є «Формування національної свідомості вихованців, розвиток і підтримка юних талантів, збереження та відродження української національної культури». Завдання, що постають у ході вирішення цієї проблеми – виховати особистість, яка б віддано любила свій народ, свою Батьківщину, з повагою ставилася до символів нашої держави, знала і вивчала історію України, традиції і звичаї, оберігала природу, турбувалася про неї, збагачувала її.

Займаючись з вихованцями в гуртку «Природа і фантазія», знайомлю гуртківців з звичаями, історією і традицією українського народу, його культурою, виготовляючи різні обереги. Проводячи різноманітні екскурсії в природу, ознайомлюємось з багатством рослинного світу нашого краю. Вихованці гуртка «Природа і фантазія» є учасниками різних конкурсів. Так у Всеукраїнському дитячому конкурсі «Джміль та бджілка» в 2011-2012р.р. зайняли ІІ місце в обласному етапі. Протягом 2012-2016р.р. брали активну участь у Всеукраїнській трудовій акції «Парад квітів біля школи» і були нагороджені грамотами за зайняті призові місця, як на обласному так і на Всеукраїнському рівнях. Крім цього гуртківці брали участь і в районних конкурсах. Переможцем виставки-конкурсу «Природа і фантазія» став Пруднік Артем. В конкурсі на кращу новорічну композицію вихованка гуртка Городнича Карина зайняла І місце, а за виготовлення стилізованої ялинки - ІІ місце.

Виховна робота гуртка «Юні друзі природи» також спрямована на ознайомлення дітей з рослинним і тваринним світом рідного краю, вихованню екологічно грамотної поведінки в природі, любові до природи, бажання оберігати і збагачувати її. З цією метою проводжу з вихованцями екскурсії, бесіди, вікторини, виставки-конкурси малюнків, квітів, виробів з природного матеріалу, а також традиційні свята: Свято Врожаю, День Зимуючих птахів, День Зустрічі птахів, а також природоохоронні акції: «Збережемо зеленого друга», «Допоможи пернатим друзям». Вихованці гуртка також беруть участь у різних конкурсах. За участь у конкурсі на виготовлення кращої новорічної листівки вихованка гуртка Гулай Олеся зайняла ІІ місце, а Пєшкова Катя – ІІІ місце і були нагороджені грамотами рай СЮН.

Народна художня творчість пов’язує покоління і є джерелом невичерпного натхнення і пізнання нашої історії. З усіх видів української художньої творчості найславетніша – художнє вишивання. Народна вишивка є одним із засобів залучення дітей та учнівської молоді до історико-культурних цінностей українського народу, що спонукає вихованців до занять різними видами мистецтва у вільний час .

Виховний потенціал гуртка «Українська народна вишивка» реалізується шляхом художньо-тематичного змісту, що сприяє вирішенню завдань морально-естетичного, національно-патріотичного, громадянського виховання. Гурток дає широкі можливості для виховання у дітей почуття патріотизму і національної свідомості. Працюючи в гуртку знайомлю вихованців з багатством цього виду мистецтва, вивчаємо творчу спадщину народних майстрів, художніми традиціями різних регіонів України, різноманітністю візерунків та орнаментів. Адже народні орнаменти – це складна мова, яка розповідає про думки та почуття, про пізнання світу, про надії та страждання, про красу і щастя.

Століттями народ накопичував і виражав у простих лініях традиції та звичаї наших предків.  На заняттях знайомлю вихованців з державною та народною символікою. З найдавнішими символами в Україні, походженням та значенням жовто-блакитних барв, тризуба, символізмом рослин і тварин, народними традиціями в оздобленні житла. Досвід роботи гуртка є переконливим свідченням того, що національне виховання – важлива складова діяльності сучасного позашкільного освітньо-виховного простору. Виявлення, розвиток і підтримка юних талантів, збереження та відродження української національної культури, пропаганда кращих традицій мистецтв, виховання поваги до культури та звичаїв українського народу стали пріоритетним діяльності гуртка.

Вихованці гуртка «Українська народна вишивка», брали активну участь у таких заходах:

- конкурс малюнків «Українська родина»;

- виставка робіт у дитячій бібліотеці «Я Українець і цим пишаюсь» в рамках соціально-освітнього проекту «Перемога 2015 – від «Я» до «Ми»». 

- виставка робіт в обласному театрі Юного глядача в рамках культурно-мистецького фестивалю «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!»

- виставка присвячена 25 річчю незалежності України «Тобі єдина Україно – натхнення, творчість і любов».

Кожного року беремо активну участь у виставці, присвяченій до Дня Незалежності України.

Сучасна вишивка, наслідуючи традиції народної, зберігає свій дивосвіт. Пізнаючи її секрети, вихованці гуртка не лише ознайомлюються з надбаннями культури рідного краю, а й вчаться виражати любов до рідної землі мистецькими засобами, розкривати в цікаві та емоційно насиченій позашкільній діяльності свої творчі можливості, набувати високого рівня майстерності. Усе означене є важливими елементами національно – патріотичного виховання. Недарма  ж кажуть, що рідне слово, українська пісня і вишивання – це ті терени, що формують юні душі, закладають основи їх світогляду, вірності власному народові, любові до Батьківщини.

 

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz

  • Copyright MyCorp © 2020
    Безкоштовний хостинг uCoz