Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 21.10.2019, 06:38

Великописарівська районна станція юних натуралістів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Блог

Головна » 2019 » Січень » 25 » ВИРОЩУВАННЯ СІЯНЦІВ ГОРІХІВ НАСІННЄВИМ СПОСОБОМ
14:05
ВИРОЩУВАННЯ СІЯНЦІВ ГОРІХІВ НАСІННЄВИМ СПОСОБОМ

Автор: Яковенко Денис; керівник Драгун Зоя Петрівна

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1 ХАРАКТЕРИСТИКА ГОРІХІВ ВОЛОСЬКОГО ТА МАНЬЧЖУРСЬКОГО.. 5

1.1. Історія волоського горіха. 5

1.2. Особливості маньчжурського горіха. 6

1.3. Цілющі властивості волоського горіху. 7

РОЗДІЛ 2 ВИРОЩУВАННЯ СІЯНЦІВ ГОРІХІВ ВОЛОСЬКОГО ТА МАНЬЧЖУРСЬКОГО НАСІННЄВИМ СПОСОБОМ.. 9

2.1. Розмноження горіхів волоського та маньчжурського насіннєвим способом 9

ВИСНОВКИ.. 11

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 12

ДОДАТКИ 13

ВСТУП

Горіхи у світі цінуються за поживні й лікувальні властивості та різнобічний характер їх застосування. Зокрема, вони широко використовуються у кондитерській, оліє-жировій, борошномельній, фармацевтичній, хімічній, кормовій, лакофарбовій та інших галузях [7].

Горіхи – цінний продукт харчування. Вони багаті корисними для організму людини білками, жирами, вуглеводами, вітаміни А, В, С, Е, Р, мінеральними солями і мікроелементами. Науково обґрунтована норма щорічного споживання горіхів однією людиною становить не менше 3,6 кг. Вирощування горіхів на садових і присадибних ділянках населення дозволить не тільки задовольнити потребу в цьому цінному продукті харчування самих власників ділянок, але й частину врожаю горіхів можна реалізувати[10]. Тому для успішного вирощування горіхоплідних культур дуже важливо підібрати сорти, які повинні володіти високою зимостійкістю, самоплідністю, врожайністю, скороплідністю, низькорослістю, імунністю, виходом ядра з горіхів не менше 48 %. До волоського горіху висувається ще одна вимога: його ядро повинне виділятися цілим або половинками.

Проблеми розвитку вітчизняної галузі горіхівництва залежать від дефіциту садивного матеріалу, та браку коштів для створення горіхових садів.

Аналіз останніх досліджень і публікацій висвітлені в аспектах проблеми ефективності вирощування горіхів у В.І Кунівець, Г.М Сатіної, О.М. Шестопаль, А.І Шумейка. Технологічні особливості волоських горіхів розкриваються в працях Ф.Т. Затоковим, Т.Є.Стрілою, А.А Ядровим.

Дерева горіхів довговічні й можуть довго плодоносити, даючи регулярний прибуток їхнім власникам навіть в третьому-четвертому поколіннях. На сьогоднішній день кліматичні умови Сумської області дозволяють нам зайнятися вирощуванням горіхів. Тому перспектива впровадження горіхів волоського та маньчжурського в культуру є актуальною й залежить від вибору оптимальних способів розмноження. Горіхи розмножується насінням та щепленням. Тільки щеплений, вирощений у спеціалізованому розсаднику, саджанець виправдає сподівання садівника. Але для того, щоб зробити щеплення необхідно виростити сіянці у маточнику.

Об'єкт дослідження – плоди горіхів волоського й маньчжурського.

Предмет дослідження розмноження горіхів волоського й маньчжурського насіннєвим способом.

Метою нашої дослідницько-експериментальної роботи є вирощування сіянців горіхів волоського та маньчжурського насіннєвим способом.

Завдання дослідницько-експериментальної роботи:

 • проаналізувати історію вирощування горіхів;
 • визначити біологічні особливості та користь горіхів;
 • провести дослідження розмноження горіхів волоського та маньчжурського насіннєвим способом.

Методи дослідження:

1) теоретичні: вивчення та узагальнення наукової літератури; 2) емпіричні: спостереження за розвитком рослини, фотографування етапів стратифікації; 3) експериментально-теоретичні: досліди проводили на навчально-дослідній земельній ділянці Великописарівської районної станції юних натуралістів Великописарівської районної ради Сумської області.

Теоретична цінність дослідження полягає в тому що насіннєве розмноження може застосовуватися садівниками-аматорами для вирощування підщеп. Підщепами для горіха волоського можуть служити дворічні сіянці горіха волоського або горіха маньчжурського.

Практична значущість дослідницько-експериментальної роботи: вирощені сіянці будуть використані для вирощування саджанців горіхів волоського та маньчжурського що надасть можливість задовольнити потреби садівників-аматорів селища Великої Писарівки Сумської області.

Структура дослідницько-експериментальної роботи: робота складається зі вступу, двох розділів, загальних висновків, списку використаних джерел та додатків.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

 1. Андрієнко М.В. Малопоширені ягідні і плодові культури / М.В. Андрієнко, І.С. Роман. – К. : Вид-во "Урожай", 1991. – 168 с.
 2. Балабак А.Ф. Кореневласне розмноження малопоширених плодових і ягідних культур: монографія / Анатолій Федорович Балабак. – Умань : Вид-во "Оперативна поліграфія", 2003. – 109 с.
 3. Бородін Олексій Енциклопедія [Електронний ресурс] Волоський горіх: що ми про нього знаємо / Олексій Бородін – Режим доступу: http://kook.com.ua
 4. Волоський горіх користь і шкода [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://owoman.com.ua/volos-kij-gorih-korist-i-shkoda.html
 5. Горіх маньчжурський – гість із далекого сходу [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://kpi.ua/928-8
 6. Горіх-найцінніша і найстаріша культура в садівництві [Електронний ресурс] Горіх – найцінніша і найстаріша культура в садівництві Режим доступу: http://auv.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id
 7. Затоковський Ф.Т. Нові буковинські сорти і форми горіха / Ф.Т. Затоковський, Л.Ф. Сатіна // Садівництво. – 2008. – № 61. – С. 116–121
 8. Нетрадиційні олійні культури [Електронний ресурс] Волоський горіх: що ми про нього знаємо / Олексій Бородін – Режим доступу: http://ukrekspo.com.ua/ua
 9. Маньчжурський горіх: посадка і догляд [Електронний ресурс] Саджанці маньчжурського горіха – Режим доступу: http://faqukr.ru/domashnij-zatishok/49919-manchzhurskij-gorih-posadka-i-dogljad-sadzhanci.html
 10. Павленко Л.В. Справочник садовода-любителя / [О.Г. Андросова, Ф.Э. Астафьев, В.И. Гузенко и др.]; под. ред.. Л.В.Павленко. – Х.: Прапор, 1997. – 255с.: ил.
 11. Хто садить горіховий сад, той дбає про майбутнє [Електронний ресурс] –Режим доступу: http://linard.com.ua/uk/resursy/statti/39-xto-sadyt-gorixovyjsad-

toj-dbaje-pro-majbutnje

Переглядів: 68 | Додав: Юннат | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
 • Офіційьний блог
 • uCoz Спільнота
 • FAQ по системі
 • База знань uCoz

 • Copyright MyCorp © 2019
  Безкоштовний хостинг uCoz